2000 yılında Bartın’da Temel Mühendislik Sondaj ve Madencilik Ticaret Limited Şirketi olarak kurulduk. 2000 – 2007 yılları arasında Sondaj ve Madencilik hizmetleri verilmekte iken şirket hissedarları ile işbirliği yaparak karşılıklı bilgi transferi gerçekleştirdik. 2007 tarihinden itibaren hizmet alanımızı; Mühendislik Hizmetleri(Yapı Projeleri, Yapı Kontrol/Danışmanlık Hizmetleri), Binalara Yönelik Enerji Kimlik Belgesi Düzenlenmesi, Gayrimenkul Değerleme Hizmetleri, Kamu ve Özel Bilirkişi Hizmeti, Kat Karşılığı Anlaşmalar ve Özel Danışmanlık olarak değiştirdik.

Tamamen kendimize özgü performansımız ile lisanslı mühendislik programlarımız ve bilgi birikimimiz çerçevesinde birçok yeni mühendislik fakültesi öğrencisi başta olmak üzere mühendis adayların ve yeni mezun genç mühendislerin iş ve sosyal yaşamının gelişmesinde ve değişmesinde hedefledikleri performansa ulaşmaları için destek veriyoruz.

Müşteri portföyümüzün %82‘si tavsiyelerle oluşuyor.

Verdiğimiz tüm hizmetlerde üzerinde durduğumuz en önemli nokta, teorinin uygulamalarla birleştirilmesi ve çalışmaların ülkemiz şartlarına uyarlanarak aktarılmasıdır.

Bizi farklı kılan en temel nokta kendi oluşturduğumuz değerlerimize olan bağlılığımızdır.

Hayat Amacımız: Her türlü değişime ayak uydurarak, zamanın kıymetini bilerek çalışmalarımızı fark edilebilir düzeyde tutmak.

Gelecek Hayalimiz: Alanımızda modernlik, mimari farklılık ve teknolojinin getirdikleri ile farklı projelere imza atmak.

Değerlerimiz:
Dürüstlük
İş Kalitesi
Girişimcilik

İlkelerimiz:
Bünyemizde hizmet verdiğimiz her türlü işte memnuniyet sağlamak.
Yeni yaşanabilir alanlar üreterek çevremize faydalı olmak.
Sürekli ilerleme, gelişim ve dinamizm odaklı olmak.
Her zaman sosyal sorumluluk anlayışı ile hareket etmek.
Mühendislik ile ilgili bilgiye ihtiyaç duyanlara destek vermek.
Çevreye değer vermek.
Yenilikçi olmak.
Sistemli çalışmak.

Kalite Anlayışımız: Sürekli yenilenen içerikler ile müşterilerimizin ihtiyaçlarının ötesine geçebilmeyi hedefleyen yaşam alanları düzenleriz.

İş Akışı Takip Anlayışımız: Proje öncesi ihtiyaç analizi, proje sahipleri ile istekleri doğrultusunda bire bir iletişimler, belirli periyotlarda proje sahipleri ile durum değerlendirmesi, en etkin biçimde projelerin hazırlanması, uygulanması ve tamamlanması sonrasında müşteri memnuniyetine dönüşmesini ve bu değişimin şirket performansına yansımasını sağlıyoruz.

Projeler sonrası yapılacak olan değişiklikler, ilgili yeniliklerden ve değişimlerden müşterilerimizin de faydalanmasını sağlamak, yeni projeler için ihtiyaçları tespit etmek ve bu konularla ilgili destek hizmetleri sağlamak amacı ile araştırma faaliyetleri yürütüyoruz.